DURABET PLUS

1. UYGULAMALAR VE ÖZELLİKLER

Şiddetli çevresel etkilere dayanıklı, geçirimsiz, çatlak riski düşük, ısı gelişim kontrolü özel CEM III/B 32.5 N tipi çimento ile sağlanmış, yüksek performansa sahip ve en az 100 yıl bakım   gerektirmeyen kalıcı bir betondur.

 

 • Şiddetli çevresel etkilere karsı uzun dayanıklılık istenen      yapılarda,

 • Su altı ve yer altı suları ile temas eden yapılarda,

 • Viyadük, yol, tünel, tüp tünel, köprü vb sanat yapılarında,

 • Temel ve altyapı inşaatlarında,

 • Deniz suyu etkilerine maruz kalan yapılarda.

 

2. AVANTAJLAR

 • Çevresel etkilere karsı maksimum performansa sahip olup, en az 100 yıl bakım gerektirmeyen kalıcı bir betondur.

 

 • Düşük su/çimento oranı sayesinde düşük geçirimlilik ve minimize edilmiş erken yaş beton çatlakları özelliğine sahiptir. (Cl Geçirgenliği: Cm, 28 gün: 1,1 [m2/s].10-12)

 

 • Üretiminde kullanılan özel seçilmiş polimer katkılar ile minimum 3 saat kıvam koruma özelliğine sahip bir üründür. Bu üstün özeliğinden dolayı uzun mesafeler boyunca taşınabilir. (20°C ortam sıcaklığında,%50 bağıl nem)

 

 • Özel olarak dizayn edilmiş çimento ile, betonda düşük ısı gelişimi göstermektedir. Bu özelliğinden dolayı, kütle betonlarında konvansiyonel betonlara göre daha büyük kesitlerde beton dökümüne olanak tanır. (Adiyabatik Isı Gelişimi: Qm, 7 gün: 160 - 170 kj/kg)

3. TEKNİK ÖZELLİKLER

4. SATIŞA SUNUM ŞEKLİ

Ön siparişle, mobil pompa yada sabit pompa ucunda veya mikser oluğunda teslim edilebilmektedir.

 

5. SAĞLIK VE GÜVENLİK

Uygulama esnasında, İş ve İşçi Sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

 

6. DEPOLAMA VE KORUMA

TS EN 206 standardına göre Normal Hava Şartlarında döküm kriterleri dikkate alınarak dizayn edilmiştir. Kalıbına dökülen betonun, +5°C’nin altına düşmesi veya 65°C’nin üzerine çıkması ihtimali bulunan durumlarda (Anormal hava şartlarında) kullanıcının ekstra önlem alarak betonu oluşabilecek olumsuzluklara karşı koruması gerekir.

 

7. SORUMLULUK

Bu teknik dokümanda yer alan veriler, bilimsel ve pratik bilgilerimize dayanmaktadır. OYAK Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. sadece ürünün kalitesinden sorumludur. Ürünün nerede ve nasıl kullanılacağı ile ilgili yazılı öneriler dışındaki ve/veya hatalı kullanımlardan dolayı oluşabilecek sonuçlardan OYAK Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz. Bu teknik doküman, yenisi basılıncaya kadar geçerli olup eski basımları hükümsüz kılar (10/2015).