KOLAY ERİŞİM
YÜCE TÜRK MİLLETİNE DUYURUMUZ


Aziz Türk Silahlı Kuvvetlerinin kıymetli evlatlarının arasına sızmış FETÖ terör örgütünün, 15 Temmuz 2016 günü Cumhuriyetimize, Demokrasimize, Devletin bütünlüğüne yönelik menfur kalkışması, başta Sayın Cumhurbaşkanımız, T.B.M.M. Başkanı ve üyelerimiz, Başbakan ve Bakanlar Kurulumuz, TSK'nın ve Emniyet Teşkilatımızın kahraman evlatları ve Yüce Türk Milletinin yiğit evlatlarının direnişi ile akamete uğratılmıştır.

OYAK olarak bu menfur girişimi şiddetle kınıyor, Devletimize ve Milletimize karşı yapılan bu çirkin saldırıda şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle ve minnetle anarken, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Cumhuriyerimizin temel ilkelerinin, insan haklarının, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi ve korunması için Devletin ve Milletin gösterdiği her çabanın yanında yer aldığımızı bu vesile ile Aziz Milletimize duyuruyoruz.

Saygılarımızla,
OYAK

-->
AVRASYA TÜNELİ YAPIMI BAŞLADI

Boğaz'ı deniz altından (en derin noktası deniz seviyesinden; 104 m) lastik tekerlekli araçların geçişi için birleştirecek olan Avrasya Tüneli Projesi, 3,4 km'si TBM (tünel açma makinası) ve 2 km'si aç-kapa (cut and cover) yöntemiyle yapılacaktır.

13.7 m kazı çapıyla dünyanın 6. büyük tüneli olacak Avrasya Tüneli tek tüpten oluşacak ve aynı tüp içinde geliş ve gidiş katları bulunacaktır. Yol genişletmeleri ve yeni kavşak yapımlarının da içinde olduğu Projenin toplam güzergah uzunluğu 16.2 km yi bulacaktır. Anadolu Yakası’nda Göztepe’den başlayacak Proje, Avrupa Yakası’nda Kazlıçeşme’ye kadar uzanacak ve segmentler hariç yaklaşık 500.000 m³ yüzyıl ömürlü DURABET Betonu (Marmaray Projesi ile benzer şartname) kullanılacaktır.

Projeyi üstelenen Yapı Merkezi ve SK (Kore) Ortaklığı ile Temmuz 2013 Tarihinde Hazır Beton Tedarik Sözleşmesi imzalanmış olup 2016 sonunda Projenin tamamlanacağı öngörülmektedir.


DEVAM

OYAK BETON - HIZLI, TEKNOLOJİK, İNOVATİV

Ülke genelinde en yaygın dağıtım ağına ve en yüksek üretim kapasitesine sahip hazır beton firmalarından biri olan OYAK Beton (5 milyon m³/yıl); bugüne kadar 50 milyon m³'ün üzerinde beton üreterek vizyonuna uygun olarak hazır beton sektörünün akla ilk gelen firması olmuştur.

OYAK BETON'DAN...

ÜRÜNLERİMİZ

Hazır Beton tesislerimizde TS EN 206 - 1 ve TS EN 206-1S'in uygulamasına yönelik tamamlayıcı standart TS 13515 standardına uygun olarak istenilen sınıf ve kıvamda her cins beton üretilmektedir.


PROJELERİMİZ

Marmaray projesi, İstanbul Halkalı ile Gebze arasını birbirine bağlayan bir banliyö raylı sisteminden oluşmaktadır. Bu projede şartnameye uygun 100 yıl servis ömrüne sahip, A-PC olarak adlandırılan C 40 betonu sadece OYAK Beton tarafından üretilebilmiştir...


TÜM PROJELER