KOLAY ERİŞİM
OYAK ÇİMENTO ŞİRKETLERİ 2016 ÜÇÜNCÜ ÇEYREK SONUÇLARI AÇIKLANIYOR


OYAK Çimento'nun halka açık şirketleri dokuz aylık sonuçlarını 31 Ekim Pazartesi günü seans sonunda açıklayacaktır.AVRASYA TÜNELİ YAPIMI BAŞLADI

Boğaz'ı deniz altından (en derin noktası deniz seviyesinden; 104 m) lastik tekerlekli araçların geçişi için birleştirecek olan Avrasya Tüneli Projesi, 3,4 km'si TBM (tünel açma makinası) ve 2 km'si aç-kapa (cut and cover) yöntemiyle yapılacaktır.

13.7 m kazı çapıyla dünyanın 6. büyük tüneli olacak Avrasya Tüneli tek tüpten oluşacak ve aynı tüp içinde geliş ve gidiş katları bulunacaktır. Yol genişletmeleri ve yeni kavşak yapımlarının da içinde olduğu Projenin toplam güzergah uzunluğu 16.2 km yi bulacaktır. Anadolu Yakası’nda Göztepe’den başlayacak Proje, Avrupa Yakası’nda Kazlıçeşme’ye kadar uzanacak ve segmentler hariç yaklaşık 500.000 m³ yüzyıl ömürlü DURABET Betonu (Marmaray Projesi ile benzer şartname) kullanılacaktır.

Projeyi üstelenen Yapı Merkezi ve SK (Kore) Ortaklığı ile Temmuz 2013 Tarihinde Hazır Beton Tedarik Sözleşmesi imzalanmış olup 2016 sonunda Projenin tamamlanacağı öngörülmektedir.


DEVAM

OYAK BETON - HIZLI, TEKNOLOJİK, İNOVATİV

Ülke genelinde en yaygın dağıtım ağına ve en yüksek üretim kapasitesine sahip hazır beton firmalarından biri olan OYAK Beton (5 milyon m³/yıl); bugüne kadar 50 milyon m³'ün üzerinde beton üreterek vizyonuna uygun olarak hazır beton sektörünün akla ilk gelen firması olmuştur.

OYAK BETON'DAN...

ÜRÜNLERİMİZ

Hazır Beton tesislerimizde TS EN 206 - 1 ve TS EN 206-1S'in uygulamasına yönelik tamamlayıcı standart TS 13515 standardına uygun olarak istenilen sınıf ve kıvamda her cins beton üretilmektedir.


PROJELERİMİZ

Marmaray projesi, İstanbul Halkalı ile Gebze arasını birbirine bağlayan bir banliyö raylı sisteminden oluşmaktadır. Bu projede şartnameye uygun 100 yıl servis ömrüne sahip, A-PC olarak adlandırılan C 40 betonu sadece OYAK Beton tarafından üretilebilmiştir...


TÜM PROJELER