OYAK Çimento fabrikalarının çatısı altında ikincil bir hizmet olarak sunulan hazır beton üretimi ve satışı, sektördeki hızlı gelişme ve artan talep göz önüne alınarak organizasyonel verimliliği daha da artırmak amacıyla ayrı bir kurumsal şirket kimliğiyle bir çatı altında toplanarak 2004’te OYAK Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.

OYAK Beton, ana faaliyet konusu hazır beton üretimi ve satışı olmakla birlikte, Avrupa Birliği uyum sürecinde beton üretim maliyet kalemleri arasında, bazı tesislerde çimentoyu da geçerek birinci sıraya yükselen ve betonun hem kalitesini hem maliyetini etkileyen agregayı da kendi bünyesinde üretmeyi hedefledi.

2004 yılından günümüze kadar kurulan tesisler, Lafarge Marmara Hazır Beton ve Modern Beton Tesisleri’nin de katılmasıyla bugün OYAK Beton Marmara, İç Anadolu, Akdeniz, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra İstanbul ve Ankara’da faaliyet gösteren 2 agrega ocağı da bulunmaktadır.

Ülke genelinde en yaygın dağıtım ağına ve en yüksek üretim kapasitesine sahip hazır beton firmalarından biri olan OYAK Beton (9,5 milyon m³/yıl); bugüne kadar 50 milyon m³'ün üzerinde beton üreterek alanında önemli isimlerden biri oldu.

Beton endüstrisinin sürekli gelişen, günün koşullarına göre kendini yenileyen, çevre duyarlılığı gelişmiş bir şirket olan OYAK Beton, birçok büyük projenin yaratıcı alternatifler sunan vazgeçilmez çözüm ortağı olmanın yanı sıra alanının uzman kuruluşudur.

SLOGANI: HIZLI, TEKNOLOJİK, İNOVATİV

OYAK Beton faaliyet gösterdiği projelerdeki başarısının yanında Türkiye'de birçok ilke imza attı.

  • Beton yollar.
  • Marmaray Projesi için üretilen 100 yıl ömürlü beton.
  • Spine Tower Projesi için Türkiye’de ilk kez üretilen ve dökülen C 80 sınıfı SKYBET
  • Taşıyıcı kolonlar dahil beyaz beton ile dökülen Kahramanmaraş Belediye Binası İnşaatı.
  • Renkli beton ile tamamı dökülen İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi Binası İnşaatı.
  • Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestra Binası Projesi için üretilen 52 cm kalınlığında kubbe içi püskürtme betonu
  • İlk tünel içi beton yol.
  • İlk finisher kullanımı.
  • Marmaray projesine beton tedariki için kurulan Yenikapı tesisindeki ilk 50 metre uzunluğundaki dağıtıcı boom.
  • İlk mobil tesis.

Ana hissedarımız OYAK'ın vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda;

Vizyonumuz

En geniş hizmet ağı ve en ileri teknoloji kullanarak beton sektöründe akla gelen ilk isim olmak.

Misyonumuz

Yaratıcılığa, verimliliğe ve katılımcılığa bağlı bir kurum kültürü oluşturarak hissedarlarımız, iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve ülkemiz için fırsatları başarıya dönüştürmek, beklentilerin üzerinde ürün ve hizmet çözümleri ile artan sayıda sadık müşteriler yaratmak ve müşterilere marka güvencesini hissettirmektir. Bununla birlikte, betona ihtiyaç duyulan ve duyulacak her yerde hazır beton kullanımını teşvik ederek dengeli ve sürekli büyüme ile sürdürülebilir karlılığı sağlamaktır.

Değerlerimiz

Yaratıcılık / Şeffaflık / Dürüstlük / İnsana ve Çevreye Saygı / Müşteri ve Çalışanların Mutluluğu / Mükemmeliyet / Rekabetçilik / Güvenilirlik / OYAK Kültürü

Kariyer Fırsatları Kariyer fırsatlarını görmek için lütfen tıklayın.
X
Çeyrek asra yakın bir süre OYAK Çimento Grubu fabrikalarının çatısı altında ikincil bir hizmet olarak sunulan hazır beton üretimi ve satışı, sektördeki hızlı gelişmelerin ve artan talebin de tetiklemesiyle, profesyonelliği bir üst düzeye taşımak ve organizasyonel verimliliği daha da artırmak amacıyla ayrı bir kurumsal şirket kimliğiyle yeniden organize olarak bir çatı altında toplanmış ve 30 Mart 2004 tarihinde OYAK’ın nakdi, Adana Çimento, Bolu Çimento ve Ünye Çimento’nun ayni sermaye katılımları ile OYAK Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur.
2008 yılında Fransız Lafarge Aslan Çimento fabrikası ve hazır beton tesisleri OYAK tarafından satın alınmış, ,Marmara hazır beton tesislerinin OYAK Beton bünyesine katılmasıyla faaliyet alanı genişlemiştir.
2010 yılı Aralık ayı içinde ise OYAK Beton’un ana hissedarı olan OYAK’ın elindeki tüm hisseler, OYAK Grubu Çimento Şirketleri’nden Adana, Bolu, Ünye ve Aslan Çimento tarafından satın alınmıştır.